LRS-200N2 series is a 200W single-output enclosed type power supply with 30mm of low profile design. Adopting the input of 115VAC or 230VAC (select by switch), the entire series provides an output voltage line of 12V, 24V, 36V and 48V. In addition to the high efficiency up to 90%, the design of metallic mesh case enhances the heat dissipation of LRS-200N2 that the whole series operates from -25°C through 70°C under air convection without a fan. Delivering an extremely low no load power consumption (less than 0.75W), it allows the end system to easily meet the worldwide energy requirement. LRS-200N2 has the complete protection functions and 5G anti-vibration capability; it is complied with the international safety regulations such as IEC/UL 62368-1. LRS-200N2 series serves as a high price-to-performance power supply solution for various industrial applications. Moreover, LRS-200N2 can provide 200% short-duration peak power for motor applications and electromechanical loads requiring much higher power during start-up.